Září 2007

Diplomy 2

23. září 2007 v 10:53 Diplomy

Bleskovka č.2

6. září 2007 v 19:14 Bleskovky
1.Jak se jmenuješ?
2.Jakou máš přezdívku?
3.Co chceš na diplom?
4.Jak se máš?
5.Máš školu ráda?
Beru prvních 5!!!!!!!!

Tereza Podařilová

3. září 2007 v 19:53 Něco málo o baletkách

Tereza Podařilová, jeden rok s primabalerínou

V sobotu 1. 9. uvede Česká televize původní dokumentární snímek o přední české primabaleríně, sólistce Národního divadla Tereze Podařilové.
Tereza Podařilová se narodila roku 1972. Od první třídy základní školy se věnovala klasickému baletu. V roce 1990 absolvovala pražskou taneční konzervatoř, následně získala angažmá v Národním divadle v Praze. Zpočátku tančila jako záskok ve Spící krasavici, první hlavní role přišla v inscenaci Don Quijot. Po jednoznačném úspěchu zde podepsala v roce 1992 sólovou smlouvu. V roce 2003 se stala první sólistkou souboru.

Tereza Podařilová
Během svého působení v ND ztvárnila Podařilová většinu hlavních rolí. Tančila v klasických i moderních úlohách. Velkým úspěchem pro ni byly především role Odetty a Odilie v Labutí jezeru, Carmen ve stejnojmenném díle, Kateřiny ve Zkrocení zlé ženy nebo Taťány v Oněginovi. Za poslední tři uvedené získala jako první tanečnice v historii tři ceny Thálie. Tereza Podařilová také dále dlouhodobě spolupracuje s akademickým malířem Janem Kunovským, společně vzniklo například sólové představení Sirael uvedené na komorní scéně Národního divadla v divadle Kolovrat. Nejen o výše zmíněných pracovních úspěších Terezy Podařilové, mladé ženy, vypovídá hodinový snímek Martina Kubaly. Ten tanečnici navštěvoval po dobu více jak jednoho roku, zaznamenal všechny inscenace, v nichž v té době účinkovala, a zajímal se i o řadu dalších aktivit, kterým se Tereza Podařilová věnuje.

Tereza Podařilová
Křehkou baletku Terezu Podařilovou můžeme například sledovat při dalších sportech, které s baletem a tancem ani trochu nesouvisejí. Vedle zachycení neopakovatelných okamžiků na jevišti nebo na baletním sále vznikla i řada rozhovorů, které se točily nejen kolem povahy baletního umění a taneční profese, ale i kolem všeho, co ji podmiňuje, včetně rodinného zázemí. Tereza Podařilová vypráví o svém vztahu k tanci a pohybu vůbec, ale nevyhýbá se ani tématům intimnějším, jako je její vlastní dětství, první setkání s baletem, studia na konzervatoři a partneři.

Diplomy

2. září 2007 v 21:32 Bleskovky

Bleskovka č.1

2. září 2007 v 11:06 Bleskovky
1.Tvoje oblíbené oblečení?
2.Tvoje oblíbené jídlo?
3.Jak se jmenuješ?
4.Co ted děláš?
PS:Beru první 3!